BASIN BÜLTENLERİ 2020

Hakkımızdaki Haberler

Gençlerin tercihi "Oyak Renault" oldu

Yenilikçi projeleri ile ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atan Oyak Renault, sunduğu çalışan deneyimi ile de en beğenilen ilk 50 işverenden biri oldu.

2020 İlk Yarı Finansal Sonuçları

Sağlık krizi ve ilişkili şirketlerin sonuçları, yarı yıllık kayıplarının temelini açıklıyor.

Groupe Renault ve Google Cloud'dan Endüstri 4.0 İçin Önemli İş Birliği

Groupe Renault ve Google Cloud bugün Groupe Renault’nun endüstriyel sistemini ve Endüstri 4.0 dönüşümünü hızlandırmak adına yeni bir endüstri ve teknoloji ortaklığını duyurdu.

Yeni Clio OGD Yılın Otomobili ödülü Oyak Renault Fabrikaları’nda.

Oyak Renault tarafından üretilen ve Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Yeni Clio’nun aldığı büyük ödül, Oyak Renault Fabrikaları’nda onur köşesinde yerini aldı.

Groupe Renault, sabit giderlerini azaltmaya yönelik plan taslağını sundu.

Sabit maliyetleri üç yılda 2 milyar avronun üzerinde azaltma hedefi, Grubun rekabet gücünü arttırmasını ve İttifak çatısı altında uzun vadeli gelişimini sağlamayı amaçlıyor.

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı, rekabeti ve kârlılığı destekleyecek yeni iş birliği modeline geçiyor.

DÜNYANIN önde gelen otomotiv ittifaklarından birinin üyeleri olarak Groupe Renault, Nissan Motor Co., Ltd. ve Mitsubishi Motors Corporation, bugün üç ortak şirketin iş birliğini temel alan İttifakın rekabetçiliğini ve kârlılığını artıracak yeni iş birliği modelinin parçası olan girişimleri açıkladı.

Oyak Renault, üretime tekrar başlıyor.

Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır.

Başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır.

Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık.

Groupe Renault 2020’nin ilk çeyreğinde 10 milyar 125 milyon avro ciro gerçekleştirdi.

Covid-19 pandemisi gölgesinde geçen 2020 yılının ilk çeyreğinde, global otomotiv pazarı 2019 ilk çeyreğine kıyasla %24,6’lık bir daralma yaşadı.

Renault Grubu, Çin için yeni stratejisini belirledi.

Renault Grubu içten yanmalı motorlu binek araçlarla ilgili faaliyetlerini Dongfeng Motor Corporation’a devredeceği bir hisse ön devir anlaşması imzaladı. DRAC, bu anlaşma sonrasında Renault markasıyla ilişkili faaliyetlerini durduracak.

Renault Yönetim Kurulu Duyurusu

Boulogne-Billancourt’da 9 Nisan 2020 tarihinde, Jean-Dominique Senard başkanlığında toplanan Renault Yönetim Kurulu, daha önce 24 Nisan 2020 olarak planlanan Yıllık Olağan Hissedarlar Genel Kurul Toplantısı’nı 19 Haziran 2020 tarihine erteledi.

Oyak Renault’dan Kovid-19’a karşı mücadeleye destek.

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, sağlık çalışanlarının Koronavirüs salgınına karşı verdikleri özverili mücadeleye, onlar için koruyucu ekipman üreterek destek oluyor.

Oyak Renault, üretime geçici bir süre ara veriyor.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri uzun bir süredir yakından takip ediyoruz.

Her  zaman  önceliğimiz  olan  çalışan  sağlığını  göz  önüne  alarak,  T.C  Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık; almaya da devam ediyoruz.

Oyak Renault, otomobil üretiminde liderliğini 2019’da da korudu

Oyak Renault, Yeni Clio’nun seri imalatına başladığı 50. kuruluş yılında 342 bin 777 adet otomobil 512 bin 584 adet motor üretimi gerçekleştirdi. 2019 yılında da yüksek üretim performansını koruyan Oyak Renault’da üretilen 122 bin adet Yeni Clio modeli, 30 ülkeye ihraç edildi.

Renault Yönetim Kurulu'ndan Bilgilendirme

Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard başkanlığında toplanan Renault Grubu Yönetim Kurulu, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Luca de Meo’yu Renault S.A.’nın İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Renault s.a.s’ın Başkanı olarak atama kararı aldığını açıkladı.

Renault Grubu revize edilmiş hedeflerine ulaştı

Piyasalarda yaşanan olumsuzluklara rağmen, Renault Grubu Ekim ayında revize edilen hedeflerine ulaştı; Grubun kar marjı %4.8 olurken, otomotiv faaliyetlerinden pozitif operasyonel nakit akışı elde edildi.