BASIN BÜLTENLERİ 2020

Hakkımızdaki Haberler

Groupe Renault, sabit giderlerini azaltmaya yönelik plan taslağını sundu.

Sabit maliyetleri üç yılda 2 milyar avronun üzerinde azaltma hedefi, Grubun rekabet gücünü arttırmasını ve İttifak çatısı altında uzun vadeli gelişimini sağlamayı amaçlıyor.

Oyak Renault, üretime tekrar başlıyor.

Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır.

Başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır.

Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık.

Oyak Renault, üretime geçici bir süre ara veriyor.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri uzun bir süredir yakından takip ediyoruz.

Her  zaman  önceliğimiz  olan  çalışan  sağlığını  göz  önüne  alarak,  T.C  Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık; almaya da devam ediyoruz.

Oyak Renault, otomobil üretiminde liderliğini 2019’da da korudu

Oyak Renault, Yeni Clio’nun seri imalatına başladığı 50. kuruluş yılında 342 bin 777 adet otomobil 512 bin 584 adet motor üretimi gerçekleştirdi. 2019 yılında da yüksek üretim performansını koruyan Oyak Renault’da üretilen 122 bin adet Yeni Clio modeli, 30 ülkeye ihraç edildi.