SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERİMİZ

Oyak Renault Bünyesindeki Sosyal ve Kültürel Faaliyet Kulüpleri

Oyak Renault, çalışanlarının kaynaşması ve ortak ilgi alanlarında buluşması amacıyla sosyal ve kültürel faaliyetlere önem veriyor… Oyak Renault Sosyal Kulüpleri, Oyak Renault çalışanlarını ilgi duydukları ortak sanatsal, kültürel ve sportif konularda bir araya getirerek aralarındaki iletişimi güçlendirip; çalışma ortamında sosyal ve kültürel yaşamı şekillendiriyor. Çalışma ortamımızı renklendiren bu kulüplerin sayısı, yeni çalışma arkadaşlarımızın da katılımı ve tüm çalışanlarımızın yaratıcı fikirleriyle artmakta birlikte, ortak ilgi alanları da giderek genişliyor.

Motorlu Taşıt ve Otomobil Tutkunları Kulübü

Otomobil ve motosiklet kültürü üzerine faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla kurulan topluluk, otomobil ve motorlu taşıt tutkusu, kültürü ve bilinci yüksek, çok sayıda gönüllü şirket çalışanıyla motorsporları, klasik araçlar, eğitsel faaliyet ve teknolojik keşif akslarında çok aktif bir sosyal platform oluşturuyor.

 

ORDOS - Oyak Renault Doğa Sporları Kulübü

Bulunduğu çevreye ve doğaya duyarlı, doğa sporlarına ilgi duyan çalışanlarımızı bir araya getirip, onlar arasındaki arkadaşlığın, sosyal ilişkilerin, dayanışma ve yardımlaşmanın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan topluluk, düzenli olarak doğa turları, etkinlikler ve geziler organize ediyor.

 

ORfot - Oyak Renault Fotoğraf Kulübü

Üyelerine fotoğrafçılık eğitimi vermek, sahip oldukları fotoğraf makinalarına hakim olmalarını ve tanımalarını sağlamak, doğru fotoğraf çekme konusunda beceri kazandırmak amacıyla kurulan topluluk, fotoğraf gezileri ve sergiler de organize ediyor.

 

ORVELO - Oyak Renault Bisiklet Kulübü

Bisiklete ilgi duyan çalışanlarımızı bir araya getirerek sosyal birliktelik oluşturmak ve sağlıklı yaşamak için spor aktivitelerini teşvik etmek amacıyla kurulan topluluk, planlanmış bisiklet turları gerçekleştiriyor ve ihtiyaca bağlı olarak eğitimler organize ediyor.

 

Oyak Renault Halk Müziği Topluluğu

Türk halk müziğine gönül vermiş, müziğin birleştirici gücüyle sosyal grup çalışmalarına katılmak isteyen çalışanlarımızı bir araya getirerek, yurdumuzun her yöresinden türküleri öğrenmek ve öğretmek amacıyla kurulan Türk Halk Müziği Topluluğu Oyak Renault Türkü Söylüyor, düzenli olarak Türk Halk Müziği konserleri veriyor.

Salsa • Zumba • Pilates• Tango• Halk Oyunları

Tango, Salsa, Bachata, Cha Cha, Kizomba gibi Latin eşli danslarını teorik ve pratik olarak öğrenmek, bunun yanı sıra temel halk oyunları öğrenmek ve gösterilerde sergilemek amacıyla kurulan topluluk, Oyak Renault müzik kulüplerinin etkinliklerinde dans gösterileri organize ediyor.

TiyatOR - Oyak Renault Tiyatro Topluluğu

Tiyatroya gönül vermiş olan Oyak Renault çalışanlarının bir araya gelerek; amatör ruhla ve profesyonel bir destek ile sahne üzerinde canlı performans sergilemeleri isteği ile 2010’da kurulan Tiyatro Topluluğu, belirlenen eğitim programı çerçevesinde; temel tiyatro eğitimi, vücut denge bütünlüğü, karaktere bürünebilme, teatral olgu, sahne hâkimiyeti gibi çeşitli konularda çalışmalar yapıyor. Yeni katılımlarla sürekli büyüyen TiyatOR, sahne performansları yanı sıra komedi ve müzikal tarzında oyunlar da sahneliyor.

ORSAM - Oyak Renault Sanat Müziği Topluluğu

Türk Sanat Müziği Topluluğu ORSAM; Türk müziğini, şarkı söylemeyi, sahne sanatlarını seven ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen Oyak Renault çalışanlarını, ailelerini ve emeklilerini bir araya getirmek amacıyla 2009 yılında kurulan Türk Sanat Müziği Topluluğu ORSAM, kurulduğu yıldan bu yana düzenli olarak konser veriyor.

 

İnovasyon Kulübü

Yenilikçi düşünceyi kendine misyon edinmek, dijital dönüşüm serüvenini ve yenilikçi düşünceleri katılımcı ve fabrika çalışanlarına aktarmak amacıyla kurulan topluluk, düzenli eğitimler, konferanslar ve organizasyonlarla fabrikamız çatısı altında yenilikçi çalışmalarına devam ediyor.

Koşu Kulübü

Kendini spora adamış, maratonlarda engel tanımayan üyelerden oluşan topluluğumuz her yıl düzenli olarak birçok koşuya katılıyor, ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor.

Basketbol Kulübü

Her yıl yeni kupalar kazanarak Oyak Renault adını duyurmak amacıyla basketbola gönül vermiş üyelerden kurulmuş olan Şampiyon takımımız, Bursa Şirketler Ligi’nde ve Türkiye Şirketler Ligi’nde her sezon yepyeni başarılara imza atıyor.

Masa Tenisi Kulübü

Masa tenisine gönül vermiş üyelerden oluşan kulübümüz, her yıl şirket içinde düzenlediği turnuvalarla hem çalışanlarımıza hem de ailelerimize masa tenisini sevdirmeye devam ediyor.