RENAULT MAİS

Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş.

MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş, 10 Ocak 1968 tarihinde OYAK Grup şirketi olarak kurulmuş ve ilk Renault marka otomobili 1971 tarihinde Türk tüketicisine sunmuştur.

MAİS, Renault ile Dacia otomotiv markalarının Türkiye Genel Distribütörü’dür. Sermayesinin %51’i OYAK Grubuna, %49’u Renault S.A.’ya aittir.

MAİS, Renault ve Dacia markalarının Türkiye’de binek otomobil, hafif ticari araç ve yedek parça satışı ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Şirket, bazı modellerin ithalatının yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne araç satışı ve Türki Cumhuriyetlerine yedek parça ihracatı yapmaktadır.

Şirket Türkiye geneline yayılmış, satış ve servis noktaları ile en geniş satış ve satış sonrası ağına sahiptir. Ülke geneline yayılmış yetkili servisleri, en son teknoloji ürünü, ekipmanları ve eğitimli personeliyle Türkiye genelinde 4 şubesi (İstanbul – Boğaziçi, Ankara, İzmir ve Bursa), 76 yetkili satıcısı bulunan MAİS, Türkiye genelinde 128 noktada satış ve 176 noktada satış sonrası hizmeti vermektedir.

Otomobil pazarında sürekli yenilenen en geniş ve modern ürün gamına sahip, teknoloji ve güvenlik açısından en üst düzeydeki modelleri ile Renault 17 yıldır Türkiye binek otomobil pazarının lider markası konumundadır. MAİS’in satış ve servis hizmetlerini verdiği diğer markası olan Dacia da yine Renault Grubu’nun uzmanlığında ve MAİS güvencesinde 2004 yılından bu yana Türkiye pazarında marka sıralamasında hızla yükselerek konumunu güçlendirmektedir.

Renault Mais ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.