BASIN BÜLTENLERİ 2019

Hakkımızdaki Haberler

Renault Grubu ve Nino Robotics’ten engel tanımayan iş birliği

Renault Grubu, engelli bireylerin mobilitesini artıracak çözümleri geliştirmek için Nino Robotics ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Oyak Renault kapılarını çalışanlarının ailelerine yeniden açtı

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, kuruluşunun 50. yılı kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerine fabrika gezileri ile devam ediyor. “Benim Ailem Benim Fabrikam” adı altında düzenlediği “Aile Gezileri” ile çalışanlarının ailelerini, son teknolojilerin kullanıldığı Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda misafir ediyor.

Basın Açıklaması

22 Kasım tarihinde düzenlenen 27. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi sonrasında, Anadolu Ajansı’nın basına servis ettiği haber ile ilgili düzeltme.

Oyak Renault’nun desteklediği genç yetenekler, Paris’te düzenlenen Twizy Contest finalinden ödülle döndü

Renault Grubu’nun öğrenciler için dünya çapında gerçekleştirdiği Twizy Contest tasarım ve yaratıcılık yarışmasının Paris’te yapılan finalinde Oyak Renault koordinasyonunda Türkiye’yi temsil etmek üzere seçilen ve tamamı üniversite öğrencilerinden oluşan Bluezy ekibi “En iyi iletişim” dalında ödül aldı.

III. Çeyrek temel göstergeleri

Groupe Renault’dan üçüncü çeyrekte 11.3 milyar Avro ciro…

Oyak Renault insana değerde de lider

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN tarafından düzenlenen İnsana Değer Ödülleri’nde, İK uygulamalarıyla değerlendirilen Oyak Renault, “İnsana Değerde Liderlik” ödülüne layık görüldü.

Renault Yönetim Kurulu Basın Açıklaması

Renault Yönetim Kurulu, Grubun yönetimine karar vermek üzere bugün bir araya geldi.

Oyak Renault İnsan Kaynakları, Stevie Ödülleri kapsamında iki ödül birden aldı

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, dünya çapındaki en kapsamlı ödül programlarından “Uluslararası Stevie Ödülleri”nde, “En iyi Yetenek İşe Alım Stratejisi” ve “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” ile iki ödüle birden layık görüldü.

Oyak Renault’dan çocuklara iş güvenliği bilinci

Oyak Renault, çocukların iş güvenliği konusunda erken yaşta bilinçlenmesi ve yaşamlarının her anında bu farkındalıkla hareket etmeleri için 11. Oyak Renault Çocuklar Arası İş Güvenliği Afiş Yarışması’nı düzenleyerek kazananları ödüllendirdi.

Oyak Renault’ya Mükemmellik Ödülü

Oyak Renault, insan kaynakları yönetiminde gerçekleştirdiği iyileştirmeler sonucunda dünyanın en prestijli danışmanlık şirketi Brandon Hall tarafından verilen “Yetenek Yönetiminde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü.

Oyak Renault çalışanları, ‘Aile Festivali’nde bir araya geldi

Oyak Renault çalışanları aileleri ile birlikte Bursa Keles Kocayayla Piknik Alanı’nda düzenlenen ‘Oyak Renault Aile Festival’inde çalışma arkadaşlarıyla dostluklarını pekiştirip doyasıya eğlendi.

Oyak Renault’un desteği ile Paris’e dünya finaline

Renault Grubu’nun dünya çapında başlattığı Twizy Contest yaratıcılık ve tasarım yarışmasının Türkiye birincisi Bluezy takımı oldu.

“Bisikletle Yüzyıllık Macera” turunun Oyak Renault ayağı gerçekleşti

Oyak Renault’nun desteklediği, Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Bisikletle Yüzyıllık Macera” adlı turun ikinci gününün ayağı Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında verilen startla gerçekleşti.

Oyak Renault teknoloji dostu gençler yetiştiriyor

Oyak Renault, Bursalı öğrencilerin inovatif çözümlerini ödüllendirdi.

Oyak Renault’dan, Bursalılara doyasıya konser keyfi

Bursa Festivali kapsamında düzenlenen Muazzez Abacı ve Gökhan Tepe konserine destek olan Oyak Renault, Bursalılara eşsiz bir Türk Sanat müziği ziyafeti yaşattı.

Renault Grubu’ndan Fiat-Chrysler’in kararına yönelik açıklama

Groupe Renault tarafından yapılan açıklamada, FCA’dan gelen teklifin, Renault ve İttifak’ın (Renault Grubu’nun Nissan ve Mitsubishi ile olan birliği) çekiciliğinin bir göstergesi olduğu vurgulandı.

Bursa Valisi Canbolat, Oyak Renault işçileri ile iftar yaptı

Fabrika yemekhanesinde işçilerle birlikte iftar yapan Vali Yakup Canbolat’a, Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Oyak Renault Direktörler Komitesi de eşlik etti.

Renault Grubu, Fiat-Chrysler Automobiles’in teklifini değerlendirmeye aldı

Renault Yönetim Kurulu, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile gerçekleşebilecek olası bir yüzde 50-50 birleşmeyi değerlendirmeye karar verdi.

Groupe Renault'dan açıklama

Groupe Renault, olası bir yüzde 50-50 birleşme ile ilgili Fiat Chrysler Automobiles’dan bir teklif aldığını doğruladı.

Renault Vakfı ve Essec İşletme Okulu, gençlere dijital dönüşüm eğitimi verecek

Renault Vakfı ve Essec İşletme Okulu, 2019 yılının Eylül ayından itibaren Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Yönetimi başlıklı bir uzmanlık programı başlatıyor. Renault Vakfı, Türkiye’den de öğrencilerin başvurabileceği program kapsamında her yıl 15 ila 18 öğrenciye burs sağlayacak.

2019'un I. çeyrek sonuçları

2019’un ilk çeyreğinde Renault Grubu’nun cirosu 12.5 milyar avroya ulaştı.

Oyak Renault 50’inci yılını Hadise ile kutladı

Oyak Renault, 50’inci kuruluş yıldönümünü Bursa TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği konserde çalışanları ve tedarikçileri ile birlikte kutladı.

Oyak Renault, teknolojisi ile gençlere yol gösterecek

Bursalı öğrenciler Oyak Renault İnovasyon Laboratuvarı’da yeni teknolojiler geliştirecek.

Renault Nissan Mitsubishi İttifakı’ndan yeni yönetim kurulu

Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, Nissan CEO’su Hiroto Saikawa, Renault CEO’su Thierry Bolloré ve Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko, yeni bir İttifak Yönetim Kurulu’nun kurulacağını duyurdu.

Oyak Renault’nun ekonomiye yeni katkısı: Yeni Clio

Yeni Clio, Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki dünya lansmanı ile eşzamanlı olarak Bursa’da tanıtıldı.

Oyak Renault ODTÜ’lü gençlere kucak açtı

ODTÜ’lü gençler Oyak Renault İnovasyon Laboratuvarı’da engelli bireylere yönelik araç tasarımı için yarıştı.

Oyak Renault’nun 6 milyonuncu motor gururu

Türkiye’de ilk motor üretimini 1971’de gerçekleştiren Oyak Renault rekorlara doymuyor.

2018 Finansal Sonuçlar

Groupe Renault, yılın ikinci yarısındaki zorlu koşullara rağmen, yüksek seviyedeki faaliyet kârını korumayı başardı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Oyak Renault ve PERYÖN’den eğitimde büyük iş birliği

Oyak Renault, otomotiv endüstrisinin bugün ve gelecekte ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı ve PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği desteğiyle JUNI’OR Projesi’ni hayata geçiriyor.

Renault Yönetim Kurulu yeni yönetim yapısını açıkladı

Yeni bir yönetim yapısı kazandırılan Renault’da, Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard olurken Thierry Bolloré CEO (İcra Kurulu Başkanı) olarak tayin edildi.

Üretim ve ihracatta lider Oyak Renault, 2018 yılında 602 bin 421 motor üreterek rekor kırdı

Oyak Renault, otomobil üretimi ve ihracatındaki liderliğini 2018 yılında da sürdürdü. Geçtiğimiz yıl Oyak Renault fabrikalarında Renault Grubu için 336 bin 888 adet otomobil üretildi. Türkiye’deki otomobil üretiminin yüzde 32,8’ni tek başına gerçekleştiren Oyak Renault, bunun yaklaşık yüzde 80’nini ihraç ederek bu alandaki liderliğini korudu.

Oyak Renault’dan rekor motor üretimi

Türkiye’nin en büyük otomobil ve motor üreticisi Oyak Renault, 602 bin 421 motor üreterek yeni bir rekora imza attı. Oyak Renault, yüksek üretim ve ihracat performansıyla motor üretiminde sektördeki liderliğini bir kez daha pekiştirmiş oldu.