KARİYER FIRSATLARI

İşe Alım Sürecimiz

1. Aramıza katılacak çalışan adaylarımız için iş ilanlarımızı yayınlıyoruz.

Tüm açık ilanlarımızı kariyer.net, linkedin ve web sitemizden duyuruyoruz. Staj ve yeni mezun iş ilanlarımızı ise bu platformlara ek olarak çeşitli üniversitelerin kariyer portallarından paylaşıyoruz. İlanlarımızı inceleyerek başvurmayı düşünen adaylarımız bu platformların herhangi biri üzerinden başvurularını iletiyorlar.

2. Telefon/Skype görüşmesi ile adaylarımız ile temasa geçiyoruz.

Açık ilanlarımızda yer alan kriterleri karşılayan adaylarımız ile işe alım sürecimizin ilerleyen adımlarına devam etmeden önce; bir telefon/skype görüşmesi gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmede; insan kaynakları çalışanlarımız işe alım sürecini yürüttüğümüz pozisyonun gerekliliklerini adaylarımıza daha detaylı tarif ederken, adaylarımızdan da özgeçmişlerinde yer alan bazı temel bilgiler hakkında bilgi alıyorlar.

3. Kişilik envanterimiz ile adaylarımızı daha yakından tanımaya çalışıyoruz.

İşe alım sürecimizin bir parçası olan kişilik envanteri uygulamamız ile adaylarımızı daha yakından tanımaya çalışıyoruz. Adaylarımızın güçlü ve gelişime açık yönlerini, açık pozisyonlarımız için ihtiyaç duyduğumuz özellikler ile birlikte değerlendiriyoruz.

4. İnsan Kaynakları mülakatı ve yönetici mülakatı ile adaylarımız ile bir araya geliyoruz.

Telefon/Skype ön görüşmesi ve kişilik envanteri uygulamaları sonrasında; işe alım sürecimize birlikte devam ettiğimiz adaylarımız ile yüz yüze tanıştığımız mülakatlar organize ediyoruz. İlk mülakatımız adaylarımız ile insan kaynakları çalışanlarımız arasında gerçekleşiyor. İlk mülakatın başarı ile sonuçlanmasının ardından; adaylarımızı açık pozisyonlarımızın yöneticileri ile tanıştırdığımız ikinci bir mülakat gerçekleştiriyoruz.
Bu mülakatlarda özgeçmişinizde yer alan bilgiler üzerinden geçiyoruz. Geçmiş eğitim ve deneyim bilgilerinden yola çıkarak adaylarımızı daha yakından tanımaya çalışıyoruz. Bu mülakatlarda aynı zamanda adaylarımıza Groupe Renault, Renault – Nissan – Mitsubishi ittifakı ve Renault Way çalışma ilkelerimiz hakkında temel bilgiler paylaşıyoruz. Bu mülakatları bizim adaylarımızı, adaylarımızın da bizi daha yakından tanımaları için değerlendiriyoruz.

5. Yabancı dil bilgisi seviyenizi anlamaya çalışıyoruz.

Mülakat süreçlerini başarı ile tamamladığımız adaylarımız; Groupe Renault genelinde kullanılan dil bilgisi sınavlarına katılıyorlar. Bu sınavlarda adaylarımızın İngilizce ve/veya Fransızca bilgi seviyelerini ölçümlüyoruz.

6. İş teklifi ve işe başlangıç hazırlıkları hakkında sizi yönlendiriyoruz.

İşe alım süreçleri sonucunda; insan kaynakları ve yöneticilerimizin ortak kararı ile birlikte çalışmak istediğimiz çalışma arkadaşlarımızı belirliyoruz. İnsan kaynakları çalışanlarımız; potansiyel çalışma arkadaşlarımıza; ilgili pozisyonun adı, temel sorumlulukları, çalışma koşulları, ücret ve diğer yan yak bilgilerini içeren bir teklif dokümanı iletiyorlar. İş teklifimize olumlu geri dönüş yapan çalışanlarımız ile işe başlangıç öncesi tamamlanması gereken evraklar ve diğer işlemler hakkında görüşmeye devam ediyoruz.

Başvuru ve İşe Alım Süreçlerimize Yönelik İpuçları

BAŞVURUNUZLA ÖNE ÇIKIN

İşe alım sürecinde sizi daha yakından tanımamız için tüm fırsatları değerlendirin.
Nasıl başvurulur ve mülakata nasıl hazırlanılır? Bu önemli soruyu, pek çok aday soruyor. Burada, işe alım sürecimizi daha yakından tanımanız için birtakım faydalı ipuçları bulabilirsiniz. Unutmayın; hazırlıklı bir başvuru ile mülakata davet edilebilirsiniz; önemli olan bu sürecin her adımında hazırlıklı olmak. Öyleyse rehberi takip edin!

İLGİLENDİĞİNİZ POZİSYONLARA GÖZ ATIN

Bir pozisyona ilgi duyuyorsunuz fakat bazı kriterleri karşılamıyor musunuz? Bu durumlarda, pozisyon ile ilgili olan ve öne çıkan yetkinliklerinizi vurgulayın. Hala emin değilseniz çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz. Onların görüşleri ve deneyimleri karar vermenize yardımcı olacaktır.

KENDİNİZİ GÖSTERİN

Başvurunuzda kişiliğiniz, eğitim ve deneyim geçmişiniz ile ilgili önemli noktaları vurgulayın. Kişiliğinizi ve hikayenizi yansıtan bir başvurunun işe alım ekibimizin dikkatini çekme ihtimali daha yüksektir. Başvuru sürecinde fark yaratmak isterseniz; referans mektubu ve sertifikalarınız gibi destekleyici araçlar ile başvurunuzu güçlendirebilirsiniz.

BAŞVURUNUZ GÖZDEN KAÇMASIN

İlgilendiğiniz ilanlara başvuru yaparken ilgili ilana özel hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. Şablon özgeçmişler ile hızlı bir şekilde yapılan başvuruların; işe alımın ilk adımlarında değerlendirilme ihtimalleri görece düşüktür.

BAŞARILI BİR MÜLAKAT İÇİN KİLİT NOKTALAR

Başarılı bir mülakatın ilk şartı; gerekli ön hazırlığı yapmaktır. Her mülakat hazırlık gerektirir. Şirkette neler olduğunu görmek için şirketin internet sayfasına ve sosyal medya hesaplarına göz atın.
Başvurduğunuz görevin içeriği, kariyer ve gelişim olanakları, öğrenme fırsatları, çalışma arkadaşları gibi konularda beklentilerinizi mülakata gelmeden önce düşünün.

İNTERNET ORTAMINDAKİ ONLINE İTİBARINIZA ÖZEN GÖSTERİN

İnternet ortamındaki itibarınızı yönetmek üzerine biraz zaman harcayın. Nasıl mı? En basiti; LinkedIn profilinizi eksiksiz bir şekilde, güncel bir içerik ile tamamlayın.