STAJ BAŞVURUSU

Staj Başvuruları

Oyak Renault üniversite ve lise öğrencilerine staj imkânı sunarak onların mesleki gelişimine ve çalışma yaşamına uyum sağlamalarına katkıda bulunmaya büyük önem veriyor.

Üniversite ve lise öğrencileri, Oyak Renault’daki stajları süresince öğrenimleri sırasında kazandıkları teorik ve pratik bilgileri gerçek iş ortamında uygulayarak pekiştiriyor ve uluslararası bir şirkette deneyim kazanarak iş hayatına yönelik ön bilgi ve tecrübe edinme şansı yakalıyor.

Staj yapacak lise öğrencileri yasa ve yönetmelikler doğrultusunda ilgili okulların yöneticileri tarafından belirleniyor. Oyak Renault, öğrencilerin mesleki becerilerinin geliştirilmesi için öğrenim alanlarıyla uyumlu staj organizasyonunu yapıyor. Lise staj başvuruları eğitim döneminin 2. yarıyılı ( Mart- Nisan) yapılabilmektedir.

Üniversite öğrencileri ise üniversitelerinin staj yönergesinde belirlenen koşullara uygun olarak doğrudan staj başvurusu yapabiliyorlar. Başvuruları Oyak Renault koşullarına uygun bulunan öğrencilere Bursa üretim tesislerinde staj imkânı sunuluyor.

2020 Üniversite yaz staj başvuruları 08 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında yapılacaktır.