ORVILLE

ORVILLE nedir?

Kariyer yolculuklarına ilk adımlarını Oyak Renault ile başlamak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik eğlence, yaratıcılık, teknoloji ve takım çalışması ile dolu deneyimler sunan genç yetenek programlarının ismidir.

Dünyamızı geliştiren sen olmak istiyorsan,
Dünyayı oyun alanın yapmaya hevesliysen,
Diğerleriyle eğlenip, düşünüp, üretip ve hayatı paylaşmaktan hoşlanıyorsan,
Düşüncelerini her konuda açıkça paylaşacak kadar özgürsen,

ORVILLE tam sana göre.

ORVILLE adı nereden geliyor?

ORVILLE ismi 2018 yılında ilk defa üniversite yaz stajı programının tasarımında kullanıldı. Staj programının içeriğindeki gelişim ve keşfetme fırsatlarıyla bir oyun deneyimini sağlanmaya çalışıldı.

Programın ismi belirlenirken de bu oyun deneyiminden ilham alındı. ORVILLE’in “OR” u Oyak Renault’un kısaltmasından geliyor. “VILLE” ise genç yeteneklerin aşina olduğu oyun isimlerini çağrıştırması nedeniyle seçildi. Sonuç olarak bir yaz dönemi boyunca zorunlu stajlarını Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda yapan öğrencilere bir oyun deneyimi sağlanmış olundu.

2019 yılı itibariyle Oyak Renault’un üniversite öğrencilerine sunduğu bir diğer program olan part-time proje stajı programı da ORVILLE 4 Seasons olarak ORVILLE markası altında yerini aldı. 2020 yılının son çeyreğiyle birlikte 13 farklı genç yetenek programı ORVILLE çatısı altında birleştirildi.

Yenilenen ORVILLE’de neler var?

Yenilenen ORVILLE genç yetenek programları, dört ana süreç ve bu süreçlere bağlı programlardan oluşuyor.
Hadi gelin bu programları tek tek inceleyelim ve sana uygun olanları belirleyelim.

Ana süreçler

ORVILLE Campus

Oyak Renault’nun üniversite öğrencileri, kulüpler ve gençlik ajanslarıyla birlikte düzenlediği ve pandemiyle birlikte tamamen dijitalleşerek devam eden temas noktalarındandır. 2020 yılında birçoğu dijital ortamda gerçekleşen 33 etkinlik sayesinde, 14.000’den fazla üniversite öğrencisiyle bir araya gelindi. 2021’in sadece ilk yarısında ise 25’ten fazla dijital etkinlikle 20.000’den fazla öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

Benim için ne var?

Oyak Renault’da yer alan çalışanların katılımıyla gerçekleştirilen şirket tanıtımları, dijital çay sohbetleri, panel oturumları gibi etkinliklerle Oyak Renault ve Otomotiv sektörünü yakından tanıyıp ilham verici kariyer hikayelerini dinleyebilirsin,

Mülakat simülasyonları, vaka analizleri, ekspres mentörlük gibi etkinliklerle kariyer gelişimine katkıda sağlayacak deneyimler elde edebilirsin.

Nasıl haberdar olurum?

Etkinliklerden ve Oyak Renault’dan haberdar olmak için sosyal medyadan bizi takip edebilirsin.

Instagram.com/oyakrenaultkariyer

Facebook.com/OyakRenaultKariyer

Linkedin.com/company/renault

ORVILLE Summer

Üniversite öğrencileri zorunlu yaz stajlarını Oyak Renault’da ORVILLE Summer programında tamamlayabiliyor. ORVILLE Summer 2020 yılında pandemi nedeniyle yarı dijital bir programa dönüştürüldü. Yarı dijital bu programa yönelik öğrencilerin de geribildirimleriyle birlikte 2021 yılında da yarı dijital olacak şekilde tasarlandı.

Benim için ne var?

ORVILLE Summer kapsamında 4 haftalık kısa dönem ve 10 haftalık uzun dönem programlar bulunuyor. Bu programlar kapsamında:

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi olan Oyak Renault’yu keşfedebilirsin,

Birçok kişisel gelişim ve teknik eğitime katılabilirsin,

Haftalık çay sohbetleri ile yöneticilerin ilham verici deneyimlerini dinleyip rahatça aklındaki soruları sorabilirsin,

Oyak Renault profesyonelleriyle birlikte gerçek projeleri deneyimleyebilirsin,

ORVILLE Agile Marathon programıyla birlikte Dijitalizasyon, Sürdürülebilirlik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi konularda proje ekibine dahil olup çevik yöntemlerle projeler tasarlayabilirsin,

ORVILLE Coaching programıyla kariyer planlama ve kişisel gelişim konularında destek alabilirsin,

ORVILLE Learning Hub ve Womenspire programlarına dahil olabilirsin.

Hangi alanlarda çalışabilirim?

ORVILLE yaz stajı programında Oyak Renault’da bulunan tüm iş alanlarında görev alabilirsin.

Üretim, Kalite, Lojistik, Satın Alma, Mühendislik, Bilgi Sistemleri, Finans, İnsan Kaynakları, Genel Hizmetler, İletişim, Kurumsal İlişkiler

Kimler başvurabilir?

Üniversite öğrencisiysen,

Profesyonelliğe adım atmadan önce otomotiv sektörünü keşfetmek istiyorsan,

Eğlenceli ve öğretici bir deneyim fırsatı arıyorsan,

İngilizce bilgine güveniyorsan başvuru yapabilirsin.

Başvuru ve değerlendirme süreçleri nasıl işliyor?

Başvurular her yıl şubat ayında başlıyor. 6 haftalık başvuru sürecinin ardından ORVILLE Summer’a katılacakları belirlemek adına değerlendirme süreci başlıyor. Bu değerlendirme sürecinin içerisinde Sözel, Sayısal ve İngilizce Test ve video mülakat bulunuyor.

Nereden Başvurabilirim?

Başvurunu web sitemizde ve Instagram hesabımızdan yer alan linkten yapabilirsin. Duyurulardan haberdar olmak için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutma.

oyak-renault.com/staj-basvurusu
Instagram.com/oyakrenaultkariyer

ORVILLE 4 Seasons

ORVILLE 4 Seasons, lisans veya yüksek lisans/doktora öğrencilerinin öğrenim hayatlarını sürdürürken yarı zamanlı olarak Oyak Renault’yu deneyimleyebilmelerine olanak sağlayan genç yetenek programıdır. Bu programa katılanlar, 11 aya kadar haftanın en az üç günü Oyak Renault’da gerçek projelerde çalışarak geleceğin mobilite çözümlerini birlikte geliştiren ekiplerin bir parçası olabiliyorlar. Bu sayede profesyonelliğe adım atmadan önce otomotiv sektörünü keşfedebiliyorlar.

Benim için ne var?

Oyak Renault profesyonelleriyle birlikte gerçek projeleri deneyimleyebilirsin,

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi olan Oyak Renault’yu keşfedebilirsin,

Birçok kişisel gelişim ve teknik eğitime katılabilirsin,

Çalıştığın süre boyunca aylık tam asgari ücret kazanabilirsin.

Hangi alanlarda çalışabilirim?

ORVILLE 4 Mevsim Proje Stajı dahilinde Oyak Renault’da birçok alanda fırsatla karşılaşabilirsin.

Üretim, Kalite, Lojistik, Satın Alma, Mühendislik, Bilgi Sistemleri, Finans, İnsan Kaynakları, Genel Hizmetler, İletişim, Kurumsal İlişkiler

Kimler başvurabilir?

Üniversitede üçüncü veya dördüncü sınıfta ya da yüksek lisans öğrencisiysen,

Haftada minimum 2,5 gün çalışabilecek boşluğun varsa,

Minimum 4 Maksimum 11 aylık çalışma süresine uyum sağlayabiliyorsan,

Profesyonelliğe adım atmadan önce otomotiv sektörünü keşfetmek istiyorsan,

Eğlenceli ve öğretici bir deneyim fırsatı arıyorsan,

İngilizce bilgine güveniyorsan başvuru yapabilirsin.

Başvuru ve değerlendirme süreçleri nasıl işliyor?

ORVILLE 4 Seasons proje stajı programının seçim süreci standart beyaz yaka işe alım sürecine çok yakın. Yıl içerisinde proje stajyeri ihtiyacı oluştuğunda Linkedin ve Kariyer.net gibi platformlarda ihtiyaca yönelik spesifik ilanlar çıkılıyor. Bu ilanlara gelen başvurular incelendikten sonra sırasıyla ön görüşme, video mülakat, kişilik envanteri ve yüz yüze/online mülakatlar gerçekleşiyor. Tüm bu aşamaların sonucunda süreci olumlu tamamlanan aday ile aylık tam asgari ücret ve şehir dışından gelen öğrencilere yönelik taşınma/barınma yardımını içeren belirli süreli bir iş sözleşmesi imzalanıyor.

ORVILLE 4 Seasons programına seçilmek için kriterler neler?

4 Seasons işe alım sürecimizde en önemli kriterler öğrenciliğin devam etmesi, iyi seviyede İngilizce bilmen, haftada 2.5 gün çalışabilecek olman ve 4 Maksimum 11 aylık çalışma süresine uyum sağlayabilmen. Eğer bu kriterleri sağlıyorsan işe alım sürecine dahil olabilirsin.
İşe alım sürecinde ise Renault Way olarak adlandırdığımız çalışma ilkelerimize ne kadar uyum sağladığını değerlendiriyoruz.

Renault Way ilkelerine ulaşmak için bu linki kullanabilirsin: oyak-renault.com/renault-way

Nereden Başvurabilirim?

Başvurunu Linkedin’de yayınladığımız spesifik ilanlar ya da Kariyer.net’te yayınlanan genel ilan üzerinden yapabilirsin.

İlanlardan ve Oyak Renault’dan haberdar olmak için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutma.

Instagram.com/oyakrenaultkariyer

Facebook.com/OyakRenaultKariyer

Linkedin.com/company/renault

ORVILLE Scholar

Üniversitelerle iş birliği kapsamında yapılan programlar ORVILLE Scholar dahilinde gerçekleşiyor. Bu kapsamda bitirme tezi ve projeleri, üniversite derslerine konuşmacı olarak katılım, TEYDEP&TÜBİTAK projeleri, üniversitelerle yapılan iş birliği protokolleri, start-up’larla iş birlikleri gibi süreçler takip ediliyor.

Programlar

Yenilenen ORVILLE genç yetenek programlarında yıl içerisinde farklı zamanlarda gerçekleşen tematik etkinlik ve programlar da bulunuyor.
Bunlardan haberdar olmak için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutma.

Instagram.com/oyakrenaultkariyer

Facebook.com/OyakRenaultKariyer

Linkedin.com/company/renault

ORVILLE Agile Marathon

ORVILLE Agile Marathon programıyla birlikte Dijitalizasyon, Sürdürülebilirlik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi konularda proje ekipleri oluşturup çevik yöntemlerle projeler tasarlayabilme fırsatı yakalayabilirsin.

ORVILLE 4 Seasons, ORVILLE Summer programlarına devam edenler gönüllü olarak bu programa katılabiliyorlar.

ORVILLE Womenspire

Oyak Renault tarafından ORVILLE Womenspire markası altında Otomotiv endüstrisinde kariyer konusunda tutkulu olan geleceğin kadın çalışanlarının gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan seminer, panel, mentörlük gibi birçok program sunuluyor.

Yıl içerisinde farklı zamanlarda gerçekleşen bu etkinliklere diğer ORVILLE genç yetenek programlarına dahil olanların yanında dileyen tüm üniversite öğrencileri başvurabiliyor.

ORVILLE Learning Hub

Oyak Renault Eğitim Enstitüsü iş birliğiyle hazırlanan ve Oyak Renault’nun gelişim fırsatlarını genç yeteneklerle paylaşmayı hedeflediği ORVILLE Learning Hub etkinliği genç yeteneklere güz ve bahar olmak üzere her sömestr farklı bir temada özel hazırlanmış gelişim aktiviteleri sunuyor.

ORVILLE Coaching

ORVILLE 4 Seasons ve ORVILLE Summer programına dahil olan üniversite öğrencileri kariyer planlama ve kişisel gelişim gibi konularda Oyak Renault’daki profesyonellerden birebir ve grup halinde koçluk desteği alabiliyorlar.